Hlavní menu


Navigace:

ÚvodO víněJak nakupovat víno


Jak nakupovat víno

Požadavky na výběr vína se samozřejmě liší i podle toho, k jakému účelu chceme víno použít a kolik do něj chceme investovat.

Pro běžné konzumování a zahnání žízně můžeme použít i víno ředěné vodou, jak je to běžné ve všech vinařských zemích. K tomuto účelu slouží stolní víno, nebo běžná odrůdová vína dle obliby.

Větší pozornost musíme věnovat výběru vína, které chceme někomu darovat. Je to projev určité úcty a měla by tomu odpovídat i určitá jakost vína. Mělo by to být víno plněno vždy do obsahu 0,7 l , nebo vína známková, jejichž charakter známe. U lepších ročníkových vín, nebo vín s přívlastkem je lépe si nechat poradit u odborníků ve vinotékách.

Stejnou pozornost bychom měli věnovat výběru vína, které budeme předkládat svým hostům. Vzhledem k tomu, že někdo dává přednost bílému vínu a někdo červenému, měli bychom mít v zásobě oboje.

Pokud je společenská akce spojená s večeří, měli bychom předem uvážit, jaké jídlo budeme připravovat, aby se víno, jako doplněk stalo vhodným doprovodným vjemem a umocnilo nám chuťový zážitek .

Při nákupu šumivých vín zaměňuje mnoho zákazníků sekty, za vína perlivá, vyráběné sycením vína kysličníkem uhličitým. Na kvalitu nás může upozornit i podezřele nízká cena. Při koupi sektů si lze vybrat sekty kvašené v lahvích a sekty kvašené v tancích. Sekty kvašené v lahvím by měly být vždy jakostnější. Jejich výroba totiž trvá delší dobu.


Realizace: MaxWeb